Jdi na obsah Jdi na menu

Zprávy

Z chatu se starostou Ing.Radovanem Necidem:

od: Kučera Jan 15.09.2011 16:22
Dobrý den pane starosto,chtěl bych se Vás zeptat na jednu otázku ohledně dětského dopravního hřiště na ul.Oslavická.

Zajímalo by mě,zda je někde uvedena doba provozu semaforů na tomto hřišti,protože hodně obyvatelům města přijdou pro jejich nefunkčnost úplně zbytečné.

 
 
od: Radovan Necid 15.09.2011 16:41
Dobrý den, semafory jsou spuštěné hlavně při výuce, tedy dopoledne. Odpoledne se spouští na přání návštěvníků. Máme s tím ovšem tu zkušenost, že v takovém případě je nutný rodičovský dozor. Větší děti se totiž řídí semafory, menší, které je ještě nechápou nikoliv a dochází pak ke karambolům. Je proto bezpečnější semafory bez rodičovského dozoru nepoužívat – ovšem pan Prudík určitě vyjde návštěvníkům vstříc a semafory na přání rodičovskému doprovodu dětí spustí. Zkrátka je to jako se vším: záleží na dohodě a zejména osobní odpovědnosti každého.

 

od: Radoslav Prudík

Opravdu je to tak. Semafory jsem zapínal často a těšilo mě, že z toho mají děti radost. Praxe ukázala, že po 1/2 hodině je to přestává bavit a semafory ignorují. Potom docházelo ke střetům v křižovatce, protože někdo se semafory řídil a někdo né. Proto je nezbytné, aby vždy rodiče dbaly na bezpečnost svých dětí a popř. ukáznily i ty kteří svým chováním ohrožují ostatní ( řád DDH ). Já sám, pokud jsem na blízku, takové situace řeším. Zkutečně mi nedělá žádnou potíž stisknout vypínač. Stačí když mi zavoláte nebo pošlete zprávu. Semafory zapínám někdy bez žádosti ale současně děti i poučím a dohlédnu na ně.

Rozhodně není nic na tomto hřišti zbytečné. Jsme na začátku. I tady platí, že to chce svůj čas. V jiných městech jsou taková hřiště pod zámkem a slouží jen pro výuku. Tento areál je z 80% využíván veřejností a je dobré, že je volně přístupný i když to má svá úzkalí.

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

www.novinyvm.cz  

9.9.2013

Během měsíce srpna došlo na plánované rozšíření okruhu na dopravním hřišti na Oslavické ulici.

Více jak před rokem rada města schválila finanční prostředky pro projekt na dokončení velkého okruhu na dětském a dopravním hřišti v Čechových sadech.

Od loňského roku se na tomto projektu hodně změnilo. "Máme dlouhodobý záměr hřiště rozšířit kvůli zkvalitnění výuky. Není to ovšem nutné pro účel hřiště, spíše pro zvýšení komfortu. Loni jsme žádali kraj o dotaci, tu jsme ale nezískali. Letos tento pokus zopakujeme," říkal ještě v lednu starosta Necid. Když už to vypadalo, že se dokončení hřiště odsune, svitla naděje. Místní stavební firma BUILDINGcentrum - HSV, s.r.o. poskytla městu dar ve výši 100 tis. korun a ty město použilo na dokončení velkého okruhu na dopravním hřišti. "Lidé nás také žádali o pískoviště na dopravním a dětském hřišti na Oslavické ulici. Je to projednané s odborem dopravy a správcem hřiště. Bude tedy i dětské pískoviště," potěšil všechny děti a rodiče starosta Necid.

 
 

Statistiky

Online: 1
Celkem: 51133
Měsíc: 856
Den: 28